Усі експерти відмічають, що ключовими умовами для зростання є відсутність нових політичних потрясінь, а також стабільність гривневого курсу.

Для банківського сектора рік, що минає, виявився нелегким випробуванням. З ринку пішли ще 16 банків, в Україні залишилося 98 фінансових установ такого типу.

Переважно, покинули ринок середні і дрібні фінансові установи, що не впоралися з докапіталізацією або порушники законодавства.

Поза сумнівом, найгучніше банкрутство цього року - визнання банку "Михайлівський" неплатоспроможним. Частина вкладників цього банку взагалі трохи не втратила виплати, але протести привели до того, що президент особисто втрутився в ситуацію, опісля півроку протестів.

Потрясла українців і абсолютно перекроїла банківський ринок націоналізація "Приватбанку". Тепер держава володіє 60% банківської системи країни.

Загальний кредитний портфель банків впродовж року знижувався, а депозитний портфель збільшився трохи.

Виходячи з інформації Національного банку, портфель юридичних осіб з початку року збільшився на 7,4%, фізичних осіб - на 7,2%.

Цього року НБУ завершена діагностика 40 банків системи. Доля активів цих банків складала 9,5% банківської системи. Також, впродовж двох років, були проведені стрес-тести майже в усіх банках України.

Зниження процентної ставки Нацбанку з початку 2016 року сталося на 8 пунктів, тепер складає 14%.

З початку року міжнародні резерви виросли на 2 мільярди доларів, досягнувши 15,7 мільярдів доларів до грудня.

Фінансові експерти згодні в тому, що зараз - нестабільний час для банківської системи, час реформ в усіх сферах. Що, з одного боку, позитивний момент, але, в той же час, таїть певну загрозу в собі. Можливо, хвиля банкрутств, незважаючи на завірення регулятора, ще продовжиться наступного року.