Керівники найбільших банків підвели підсумки року, що тільки що закінчився, оцінивши роботу Національного банку і парламенту, сказавши, що вони чекають від 2017 року.

Голова правління "ПУМБа" Сергій Черненко сказав, що швидкість реформування банківської системи вища, ніж швидкість реформування інших сфер. Проте, це несе в собі загрозу. Тому що до банків висувають жорсткі вимоги. Зокрема, що стосуються фінансового моніторингу. В той же час, в державі немає інфраструктури, здатної підтримувати ці вимоги на рівні інших галузей. Не створена єдина політика по створенню баз, реєстрів обробки інформації. Щоб забезпечити ефективність реформ, треба проводити погоджену роботу в усіх міністерствах, не лише в Національному банку.

Очевидним є те, що законодавчі ініціативи, які спрямовані на фінансову сферу, не є пріоритетними для парламенту. Мова торкається таких ініціатив, як захист прав кредиторів, створення можливостей по переходу у формат роботи без паперів, спрощення управління банківською сферою.

Минулого року сталася активація у сфері кредитування. Спостерігається підвищення конкуренції на банківському ринку. Треба відмітити поступову нормалізацію інфляційного рівня, пониження процентних ставок по депозитах. У банківському секторі, завдяки цьому відзначається надмірна ліквідність і готовність до повноцінного кредитування. На сьогодні основний стримуючий чинник для цього - недостатня кількість якісних позичальників, що пов'язано з повільним відновленням підприємств.

Експерт виразив надію, що в 2017 році буде значніше зростання кредитування. Банківський сектор зможе вийти на повноцінний рівень роботи, буде здатний до активної конкуренції за клієнта, на ринку з'являться проекти і продукти, які пов'язані з поліпшенням сервісу, спрощенням операційних процесів.