30 грудня 2016 року Міністерство фінансів України провело масштабну емісію облігацій внутрішньої держпозики, спрямовану на капіталізацію "ПриватБанку", фінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Емісія складає більше 70 мільярдів гривень.

Виходячи з даних Національного банку України, величина ОВГЗ у зверненні 30 грудня збільшилася на 12,3 %  (73,12 мільярдів гривен) і склала 667,56 мільярдів гривень.

Результатом стало те, що портфель ОВГЗ виріс у власності українських банків на 65,12 мільярдів гривен (34,2%), склавши 255,47 мільярдів гривень; на 7,94 мільярдів гривень (50,5%) у власності нефінансових і склав 23,69 мільярдів гривень.

У нерезидентів, які вважають за краще вкладати кошти у валютні облігації, у зв'язку із зростанням курсу долара, портфель державних паперів у нерезидентів виріс на 0,9% (0,06 мільярдів гривень). І складає тепер 6,46 мільярдів гривень. Портфель Національного банку залишився тим самим.

Перед цим, на засіданні 28 грудня, урядом був схвалений випуск індексних ОВГЗ, які прив'язані до доларового курсу, з метою капіталізації на 64 мільярди гривен "ПриватБанку" і фінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 7,94 мільярдів гривень.

Об'єм ОВГЗ наступного дня виріс в зверненні на 43,93 мільярдів гривень. Таким чином, був здійснений перший транш для капіталізації "ПриватБанку". З нього фінансова установа, завдяки монетизації Національним банком державних облігацій, погасила кредит рефінансування на 25,8 мільярдів гривень. На початку нового року "ПриватБанк" заявив: загальна сума докапіталізації урядом склала 107 мільярдів гривень.

Виходячи із статистики Національного банку, в наступні дні регулятором не проводилася монетизація ОВГЗ з портфеля ФГВФЛ і портфеля "ПриватБанку".