Національним банком України був обнародуваний список банкротів-учасників валютних інтервенцій із запитом кращого курсу.

Ці інтервенції проводитимуть в першому кварталі поточного року.

Про це стало відомо з офіційного сайту НБУ.

Згідно з даними Нацбанку, після того, як були оновлені критерії по відбору, зі списку учасників довелося виключити ПАТ "Банк ¾", ПАТ "Банк Альянс", ПАТ "КБ "Глобус" і ПАТ "Платінум Банк". Замість них в список включили АТ "Прокредит Банк", АТ "Укргазбанк", ПАТ "ВТБ Банк", ПАТ "ІНГ Банк Україна". Усі ці банки київські.

Окрім цього в новому переліку знаходяться не вперше ПАТ КБ "ПриватБанк", ПАТ "Укрсоцбанк", ПАТ "ПУМБ", Акціонерний банк "Південний", ПАТ "Альфа-Банк", ПАТ "ОТП Банк", АТ "Укрсіббанк", ПАТ "Сітібанк", ПАТ "Ощадбанк", ПАТ "Промінвестбанк", АТ "Райффайзен Банк Аваль", ПАТ "Ощадбанк", АТ "Укрексімбанк", ПАТ "Банк інвестицій і заощаджень", ПАТ "Діамантбанк" і ПАТ "Креди Агриколь банк".

Раніше в Нацбанку повідомляли, що у кінці жовтня минулого року був затверджений порядок по проведенню нової форми валютних інтервенцій. Зробили запит на кращий курс, згідно стратегії валютних інтервенції Національного банку України, яка була затверджена на 2016-2020 роки.

Для того, щоб провести інтервенції такого виду, Національний банк зробить запит ціни у банків для купівлі і продажу іноземної валюти за допомогою торгово-інформаційних систем. Після того, як Нацбанк отримає пропозиції банків, він укладе угоду з тією фінансовою організацією, яка запропонує найкращу ціну.

Окрім цього, 5 січня Національним банком розширені критерії по відбору банків, що беруть участь у валютних інтервенціях із запитом найкращого курсу. Тепер, замість того, щоб вибирати банки-учасники серед організацій з найбільшим торговим обігом, у валютних інтервенціях зможуть взяти участь двадцять банків, які отримають найвищий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку.

Зміни набули чинності в п'ятницю, 6 січня.