Минулий рік став серйозним випробуванням для банківської системи.

Список функціонуючих банків став коротший ще на пару десятків. Не завжди "чищення" банківської системи проходило спокійно. Найбільш гучні скандали року - замішаний в махінаціях із засобами вкладників банк "Михайлівський" і націоналізація "Приватбанку". Проте, фінансовий сектор вистояв.

Наприклад, впродовж року об'єм коштів фізичних осіб на банківських рахунках збільшився практично на 5%. Це значно, якщо враховувати відтік грошей з системи, який пов'язаний з ліквідацією впродовж року банків. Достатність регулятивного капіталу виросла з 12,74 % до 13,71 %. Цей чинник демонструє можливість/неможливість банку розрахуватися по зобов'язаннях. Мінімальне значення складає 10 %. В порівнянні з 2015 роком, збитки банківської системи скоротилися в рази.

Згідно з прогнозами регулятора на майбутній рік, банківський сектор зможе остаточно здолати негативні тенденції, наростити доходи.

Директор департаменту організації, стратегії і корпоративного управління "Кредобанка" Роман Лепак вважає, що макроекономічні умови будуть для розвитку банківського бізнесу сприятливішими. Має відбутися зростання доходів підприємств, підвищення їх платоспроможності, зростання зарплат, доходів населення. Усе це позитивно впливатиме на поліпшення якості кредитних портфелів.

В той же час, аналітики і велика частина банкірів вважає за краще обережно проявляти свій оптимізм. Експерти сходяться на думці, що в 2017 році банківська система адаптується під нові вимоги регулятора, ринкові умови, які пов'язані зі збільшенням ваги, впливу державних банків.

Ігор Волох - голова правління "Altbank" відмічає, що далеко не усі впораються з адаптацією.