Фонду гарантування вкладів належить виплатити 197 тисячам вкладникам 4,8 мільярди гривень.

Учора, 10 січня Національним банком було підписано постанову №14-рш / БТ, згідно з ним "Платінум Банк" визнаний неплатоспроможним.

Офіційною причиною визнання неплатоспроможності є невиконання фінансовою установою вимог по капіталізації. До 1 січня 2017 року українські банки повинні були мати позитивне значення капіталу. "Платінум" цю вимогу не виконав.

У повідомленні Національного банку говориться, що ПАО "Платінум Банк" подав регулятору свій план по реструктуризації. Їм передбачалося виконання низки заходів, щоб банк був докапіталізований. Впродовж всього минулого року керівництвом і власниками істотної участі банку були прийняті заходи, щоб виконати вимоги по докапіталізації. Одно із заходів - погашення кредитів позичальників – пов’язаних осіб, надання безповоротної фінансової допомоги від акціонера, а також збільшення об'єму забезпечення по кредитах. Але, за станом на перший день поточного року, банком не було досягнуте позитивне значення капіталу.

Варто відмітити, що 29 січня 2016 року було прийняте рішення збільшити капітал "Платінум Банку" на 120 мільйонів гривен. Але це недостатньо. Чиновники говорили, що негативне значення капіталу банку перевищує 160 мільйонів гривен.

У повідомленні Нацбанку також уточнюється, що 97% усіх вкладників банку, що складає 197 тисяч чоловік, можуть розраховувати на повернення своїх вкладів в повному об'ємі, тому що на їх рахунках було менше 200 тисяч гривень. Регулятор оцінює загальні об'єми виплат в 4,8 мільярди гривень.

Серед співвласників "Платінум банку" називали бізнесменів Бориса Кауфмана, Григорія Гуртового. Офіційно Національним банком не було узгодження володіння Кауфмана у зв'язку з непрозорістю документації.