Окружним адміністративним судом Києва 11 січня цього року було прийнято рішення відмінити норму постанови Кабінету міністрів про посилення критеріїв відбору банків для виплати зарплати бюджетникам, пенсій і соціальних виплат.

Відповідний позов до Кабміну по справі № 826/16693/16 подавав "Индустриалбанк".

З рішення суду стає ясно, що позов адміністративного характеру був задоволений в повному обсязі. Судом норма постанови Кабінету міністрів № 662 від 22 вересня 2016 року "Про деякі питання виплати пенсій, грошової допомоги і заробітної плати співробітникам бюджетних установ" була визнана протизаконною і недіючою.

Конкретніше, відмінили норму, згідно якої до участі в конкурсі допускали тільки ті банки, активи яких складали як мінімум 1% активів банківської системи, або контрольний пакет акцій, що належить міжнародним фінансовим і банківським установам, що мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу від міжнародно визнаних рейтингових агентств або державні банки.

Судом було вирішено, що прописаними Кабінетом міністрів критеріями не гарантувалася платоспроможність банків в майбутньому. У рішенні суду говориться про те, що деякі банки першої і другої груп (найбільші, системні) були визнані неплатоспроможними. Серед них банки, кількість активів яких значно перевищувала 1% активів банківської системи. Наприклад, "Дельта Банк" (4,9%), "Фінанси і Кредит" (3,3%), "Надра" (2,9%), "Брокбізнесбанк" (2,1%), "Фінансова ініціатива" (1,7%), "ВіЕйБі Банк" (1,5%).

У Кабінету міністрів є десять днів, щоб оспорити це рішення.

22 вересня минулого року Кабінетом міністрів знову були затверджені нові критерії відбору уповноважених банків для виплати заробітної плати співробітникам бюджетних установ, пенсій і грошової допомоги. Зараз таких установ близько 40, після конкурсу їх би залишився до десятка. Це державні банки і великі банки з іноземним капіталом.