До кінця цього року з банківського бізнесу із власної волі підуть власники 5-10 банків. Акціонери не бачать сенсу в продовженні існування витратних структур.

Так вважає радник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ. Він коментує заяви власників двох банків, які нещодавно повідомили про те,що планують самоліквідацію. Це "Фінбанк" і "Народний капітал".

Він відмітив, що банківська система знаходиться в невизначеному стані, навіть пом'якшення умов по докапіталізації, яке було зроблено Національним банком, не допомогло - ряд власників фінансових установ не бачить сенс у боротьбі і подальших стараннях утриматися на ринку. І, тим більше, не хочуть вони шукати засобу поповнити капітал. Питання полягає не лише у внесенні засобів, але і в тому, що деякі банки стабільно приносять збитки або занадто маленький рівень доходів, щоб продовжувати бути цікавими власникам. Перспективи тому неочевидні.

Фінансист припускає, що на добровільну ліквідацію підуть банки, які не захочуть світити кінцевого бінефіціара в структурі власності або "не знайдуть" такого акціонера, готового підтвердити джерела доходів, свою репутацію, яка задовольнила б Національний банк України.

Акціонери розчаровані у бізнесі цієї сфери, тому що не отримують достатні заробітки, отримуючи тільки доход, який забезпечує виживання, а не розвиток.

Кущ також відмітив, що для ринку позитивне значення матиме тільки відхід банків, які є супутниками великих установ або є схемними банками. У іншому випадку навіть закриття маленької фінансової установи є негативним явищем, що веде до стискування інфраструктури ринку, її концентрації, монополізації.