Українці перед Новим роком узяли багато мікропозик під 365-730% річних.

Все частіше українці звертаються до кредитних організацій за отриманням невеликих короткострокових позик. Займають частіше і активніше, чим раніше.

У фінансовому секторі і економіці спостерігається складне становище, але банки продовжують в обмежених об'ємах кредитування населення. Криза привчила банки до виживання, тому були призупинені усі кредитні програми з термінами фінансування більше 1-3 років.

Банки готові до кредитування населення виключно на короткі терміни з ретельною перевіркою кожній заявці. Це сказала директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Євгеній Копейко - аналітик компанії "ПростоБанк Консалтинг" розповів, що до 11 січня 2017 року ефективна ставка за кредитами готівкою у банках України склала в середньому 73,39% річних. Вона опустилася за рік на 1%.

Ринок минулого року рухався в різні боки. Найбільш дешеві роздрібні кредити подешевшали до 22,6% річних - на 4% відразу. А найдорожчі подорожчали істотно - до 182,7% річних (на 30%).

Виникла така різниця між мінімальною і максимальною ефективною ставками у зв'язку з різними умовами кредитування у банках, різних комісіях, термінах, ставках, банках. Найменшою ефективною ставкою є ставка за державною програмою кредитування по енергозбереженню "Тепле житло". Програми кредитування, що передбачають поручителя, теж зберігають досить низькі відсотки.

Частота надання позик зменшилася. Минулого року максимальна сума кредиту скоротилася на 50 тисяч гривен, склавши 200 тисяч гривен на сьогодні.

Банк стягує неустойку при простроченні виплат у розмірі 0,1% суми прострочення в день, але вона не перевищує 10% суми кредиту.

Щоб отримати у банку в кредит більше 50 тисяч гривен, від людини потрібно довідка про доходи, запорука або поручитель.

Ці умови не зміняться найближчим часом, хіба що ставки трохи зменшаться.