Національним банком України відстрочено введення правила, страхування усіх заставних предметів, що передбачає обов'язковість, впровадження окремих ознак високого кредитного ризику до 2019 року.

Виходячи з повідомлення на сайті регулятора, такі зміни були внесені ним в Положення про визначення розміру кредитного ризику.

У повідомленні пояснюється, що з початку липня 2016 року банками застосовувалися вимоги положення в тестовому режимі. В той же час тривала дискусія між банками і Національним банком України, що стосується окремих положень цього нормативно-правового акту. Були оброблені результати тестового режиму і пропозиції банківського співтовариства, після Нацбанк вніс в положення зміни.

Зокрема, Національним банком понижено значення LGD (loss given default, рівень втрат у разі дефолту) в розрахунку кредитного ризику для державних підприємств (з 45% до 30%), були уточнені ряд вимоги по контролю за запорукою, було врегульовано питання оцінки кредитного ризику за операціями СВОП, зокрема, визначені умови, коли не виникає кредитний ризик за такими операціями.

Окрім цього Національним банком розширений перелік інструментів, що забезпечують виконання зобов'язань боржника іншими учасниками групи. Наприклад, передбачена можливість використати фінансові поручительства і безвідкличні резервні акредитиви.

Згідно з повідомленням, визначене те, що банки в роботі можуть використати фінансову звітність позичальників, яка була отримана з відкритих джерел інформації. Таких як сайти компаній, НКЦБФР.

Введений порядок оцінювання кредитних ризиків організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСМД). Документ доповнений новим розділом, який регулює оцінку кредитів, які надані для реалізації інвестиційних проектів.

Національний банк чекає, що зміни допоможуть врахувати особливості посткризової роботи з позичальниками в повнішому об'ємі.