Національною асоціацією банків України обнародувано офіційне звернення, адресоване керівництву країни.

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) виступає проти будь-якого політичного тиску на Нацбанк, проти блокування стягнення на користь держави боргів з колишніх власників збанкрутілих банків. Про це стало відомо з офіційного звернення Національної асоціації банків України.

У повідомленні говориться про те, що НАБУ об'єднує і представляє банківське співтовариство. Асоціація відноситься до заходів по оздоровленню банківської системи регулятором з розумінням. В той же час, повністю підтримує грошово-кредитну і монетарну політику Національного банку. Проведена діагностика і стресс-тести усіх банків дали позитивний результат, тому що були розроблені індивідуальні для кожного банку програми по усуненню недоліків.

Переважною більшістю акціонерів діючих банків були перейняті на себе зобов'язання по докапіталізації. Вони сприяють зміцненню фінансової системи країни і прискоренню відновлення кредитування економіки.

У асоціації вважають, що усі власники, що мають зобов'язання перед Нацбанком по рефінансуванню, зобов'язані їх виконувати. Це стосується і колишніх власників збанкрутілих банків. У їх роботі повинні виявлятися порушення, відкриватися судові процеси. Останні два роки Нацбанком в правоохоронні органи було подано 3 246 заяв. Їх загальна сума склала 248 мільярдів гривень.

Представники асоціації банків підкреслюють, наскільки важливе максимальне обмеження і ретельний контроль кредитування пов'язаних з власниками банку осіб. Це негідне явище в Україні привело до системних проблем. Свої заощадження втратили мільйони українців. Інші ж компанії виявилися на межі банкрутства. Це є несправедливістю. Зобов'язання по компенсації гарантованих сум вкладів були покладені на державний бюджет.

Тому НАБУ звернулася до Петра Порошенка і Володимира Гройсману, а також голови Верховної Ради Андрія Парубію з проханням гарантувати незалежність Нацбанку, не допустити політичний тиск, не брати участі у блокуванні відновлення справедливості і повернення грошей до бюджету.