Міжнародним правом виключається практика арешту кореспондентських рахунків банків. Про це сказав перший заступник голови правління "ПриватБанку" Олександр Дубровін.

Він також відмітив, на балансі фінансової установи відсутні зобов'язання перед утримувачами єврооблігацій, рішення про проведення націоналізації банку, про механізми його капіталізації було прийнято тільки Національним банком України і Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Торкається суть претензій утримувачів євробондів відновлення прав власників таких паперів, вона не означає автоматичне накладення обмежень на усі рахунки або активи "ПриватБанку". Також він заявив, що фінансові експерти, що обговорюють публічно банк, а також процеси у банківській системі насправді не розбираються в предметі обговорення, раз допускають такі твердження.

А. Дубровін також сказав, що практикою застосування міжнародного права відносно банків не передбачається форма забезпечення позову як накладення арешту на кореспондентські або інші рахунки комерційних банків і їх клієнтів.

У повідомленні говориться про те, що загальноприйнята практика міжнародних судом передбачається зобов'язання по депонуванню на спеціальному рахунку засобів під майбутнє рішення суду по суті позову.

Раніше засобами масової інформації повідомлялося про те, що власники єврооблігацій звернулися із заявою до суду, щоб зажадати арешту кореспондентських рахунків в іноземних банках.

Офіційно "ПриватБанк" став частиною державної власності з 21 грудня 2016 року. Потреба докапіталізації фінансової установи Міністерством фінансів і Національним банком була оцінена в 148 мільярдів гривен.