Міжнародна аудиторська компанія "PricewaterhouseCoopers" (PwC) і НБУ комунікують відносно недостовірної оцінки застав "ПриватБанку".

Міжнародна аудиторська компанія "PricewaterhouseCoopers" відмовляється коментувати інформацію відносно недостовірної оцінки застав в дніпровському "ПриватБанку".

У прес-службі головного офісу компанії PwC повідомили про те, що вони дійсно обговорюють з регулятором спілкування відносно "ПриватБанку". Але свої стосунки з клієнтами, зокрема, відносно ситуації з "ПриватБанком", вони не мають наміру коментувати.

В той же час, в прес-службі повідомили, що український офіс PwC все ще обслуговує українських клієнтів.

Стало відомо, що керівництво Національного банку провело зустріч з представниками головного офісу PwC на економічному форумі в Давосі. Темою обговорення на зустрічі якраз стала оцінка застав.

З іншого джерела стало відомо, що офіс PwC в Україні працює по франшизі. Це означає, що думка українського офісу відносно ситуації з недостовірною оцінкою в Україні матиме на головний офіс обмежений вплив. Якщо відбудеться розрив взаємовідносин головного і українського офісів PwC, український офіс, разом з напрацьованою клієнтською базою, може бути викуплений іншою аудиторською компанією. Подібна ситуація сталася з деякими офісами Arthur Andersen після скандалу з Enron.

Минулого тижня в Національному банку України заявили, що український офіс PwC проводив некоректну оцінку реальної вартості застав в "ПриватБанку". У зв'язку з цим регулятор прагне до закриття офісу в Україні.

Згідно з даними директора департаменту управління ризиками Національного банку України Ігоря Будника, центральний банк подавав в PwC звіти на рецензування експертним радам українських організацій, які саморегулюються. В результаті, від них був отриманий цілий список негативних рецензій. Після цього Нацбанк звернувся до Фонду державного майна з проханням позбавити оцінювачів сертифікатів оцінки, а саму компанію - ліцензії суб'єкта оцінної діяльності.