Для того, щоб нівелювати інфляційні ризики і досягти цілей по інфляції в 2017-2018 році, Національним банком було прийнято рішення про збереження облікової ставки на рівні 14%.

Стало відомо про це з прес-релізу центрального банку в четвер, 26 січня з посиланням на відповідне рішення правління "Про розмір облікової ставки".

У зв'язку із зростанням мінімальної заробітної плати, Нацбанк підвищив прогноз інфляції на рік з 8% до 9,1%. Нагадаємо, що мінімальна зарплата з початку року виросла з 1600 до 3200 гривен за місяць.

Це рішення уряду позначиться на рівні інфляції безпосередньо у зв'язку зі збільшенням споживчого попиту населення. Понад усе через виробничі товари, собівартість продукції, а також опосередковано із-за інфляційних очікувань українців. Між тим, регулятором очікується інфляція в межах %+/-2 процентні пункти цього року і 6%+/-2 процентні пункту в 2018 році.

Національним банком відзначається, що тренд дезинфляції забезпечуватиметься завдяки стриманій монетарній і фіскальній політиці, завдяки значному зниженню швидкості зростання адміністративних тарифів.

Крім того, Національний банк підвищив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2017 рік до 2,8%с 2,5% і понизив на 2018 рік з 3,5% до 3%.

Економічне зростання минулого року, згідно з оцінками Нацбанку склало 1,8%.

Згідно з думкою Національного банку, економіка на прогнозному горизонті поступово наближатиметься до свого потенційного рівня. Інфляція стримуватиме сукупним попитом і надалі, але цей вплив сильно ослабіє порівняно з попередніми роками.

Також регулятором переглянутий дефіцит поточного рахунку на цей і наступний роки до 3,5 мільярдів доларів.

У Нацбанку вважають, що цей дефіцит покриватиметься завдяки припливу капіталу по фінансовому рахунку, передусім, за рахунок залучення кредитних і інвестиційних ресурсів. Звідне сальдо платіжного балансу в 2017-2018 роки буде профіцитним.