Банком "Фортуна-банк" не був виконаний заявлений раніше алгоритм по докапіталізації. План мав бути виконаний до 1 січня 2017 року.

АТ "Фортуна-банк" віднесли до категорії неплатоспроможних. Прес-служба Національного банку України заявила про це 27 січня.

У повідомленні регулятора говориться: "Відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" 26 січня 2017 року правління Національного банку України прийняло рішення №55-рш/БТ "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Фортуна-банк" до категорії неплатоспроможних".

Треба також згадати про те, що в першій половині 2016 року було проведено діагностичне дослідження АТ "Фортуна-банк". Воно дозволило виявити, що потрібна докапіталізація. У липні минулого року ствердили, в якому об'ємі вона потрібна.

Діагностичне дослідження також показало, які банки з другої двадцятки потребують докапіталізації. Їх завданням стало забезпечення позитивного значення регулятивного капіталу до 1 січня 2017 року.

План реструктуризації від "Фортуна-банк" в Національний банк був поданий. Він передбачав виконання низки заходів, метою яких була докапіталізація банку. За 2016 рік керівництвом і власником банку вживались заходи, спрямовані на виконання вимог по докапіталізації.

Одним із заходів було погашення кредитів позичальників пов'язаних осіб і напрям засобів субординованого боргу в основний капітал банку. Але заходи по докапіталізації, які були зроблені, виявилися недостатніми, щоб забезпечити позитивне значення регулятивного капіталу за станом на початок 2017 року.

У повідомленні банка говориться, що, враховуючи вищевикладене, правлінням Національного банку України було прийнято рішення віднести АТ "Фортуна-банк" до неплатоспроможних. У Нацбанку відмічають, що більше 90% вкладників (2 167) отримають свої гроші в повному об'ємі. Розмір їх вкладів менш гарантованої ФГВФЛ суми в 200 тисяч гривень.