Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розробляє норму, по якій вкладники зможуть повернути у банк назад гроші.

Згідно інформації від деяких джерел, у Фонді працюють над нормою, яка дозволить тимчасовій адміністрації банків вимагати від вкладника повернути гроші назад у банк. Але у Фонді стверджують, що не планували нічого подібного.

Фінансист Сергій Креймер розповідає, що Фондом зараз розробляється проект, спрямований на збільшення ефективності його роботи. Він говорить, що проект ще не пройшов аналіз юридичних фірм. Але розповів у загальних рисах, про що мова. Якщо у людини вклади більше 200 тисяч гривень, Фонд гарантування вкладів планує впровадити на постійній основі вимоги по поверненню вкладниками виплачених їм депозитів, які були отримані до введення тимчасової адміністрації.

Цим Фонд планує захищати інтереси інших кредиторів, які були порушені вкладниками. У разі відмови людиною віддавати гроші добровільно, є механізм по примусовому поверненню засобів вкладником у банк із залученням судів і арештом майна.

Дата, від якої вестиметься звіт, буде встановлена тимчасовим адміністратором або ліквідатором. Тобто, якщо вклад був забраний з банку, коли все в ньому було добре, тимчасова адміністрація матиме право зажадати їх назад.

У Фонді гарантування вкладів продовжують заперечувати цю інформацію. Банкіри говорять, що не чули про це, але в теорії це логічно і цілком можливо.

Радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ говорить, що у Фонду є подібні інструменти, але вони використовуються відносно депозитів пов'язаних осіб (акціонерів і їх оточення). Застосовується цей механізм, якщо незадовго до банкрутства банку, пов'язаних осіб вивели з нього гроші. Ці операції визнаються недійсними, щоб не було можливості спустошити банк за пару днів до його банкрутства.