Ще десять років тому банки почали пропонувати кредит за 15 хвилин. Цей продукт тоді був сприйнятий як справжня революція в області кредитування.

Ця хвиля незабаром захопила і небанківські фінансові організації. Вони почали активно освоювати нову нішу ("гроші до зарплати"). Отримання кредиту стало ще простішим і швидшим процесом після розвитку Інтернет-технологій. Компанія "Moneyveo" представила українцям свій продукт - отримання коштів прямо з дому, в 2013 році.

Клієнти швидко зрозуміли, що отримання кредитів за обіцяні банками 15 хвилин не відбувається.

Це було пов'язано з декількома причинами.

Перша полягала в тому, що банками був прискорений процес по опрацюванню заявок всього лише за рахунок урізання кількості етапів перевірки клієнтів. Але це не спричинило автоматизацію процесу ухвалення рішень. Все як і раніше залежало від працівників банку.

Друга причина полягала в тому, що клієнтів все одно обслуговували у відділеннях. Людям доводилося чекати своєї черги годинами.

Найголовніша причина полягала в тому, що зовсім не обмовлялося, що людина отримає за 15 хвилин. Максимум була можливість дізнатися, чи дадуть йому кредит. А гроші поступали вже, як мінімум, наступного дня.

Але мікрофінансові організації (МФО) змогли прискорити цей процес. Зроблено це було за рахунок скорочення кількості етапів і ресурсів, які були задіяні при оформленні кредиту. Клієнтам більше не треба надавати так багато документів і довідок, чекати черги, навіть не треба нікуди йти.

Це привело до підвищення ризиків для таких компаній, але вони це заклали в підвищення процентної ставки за "швидкими" кредитами.

Також був розроблений власний план за оцінкою платоспроможності клієнтів. Гроші в МФО видають практично відразу завдяки оформленню позик онлайн.