Якщо ви замислилися про те, щоб звернутися у банк за кредитом, спершу вам слід зважити усы за і проти. Частенько спонтанні дорогі покупки, оформлені в кредит, стають непосильною ношею для позичальника.

Сучасне життя таке, що купивши в кредит новий планшет, смартфон або машину, людина може залишитися практично без коштів для існування. У разі втрати роботи або скорочення зарплати вам все одно доведеться виплачувати  кредит, тому обов'язково замисліться про те, чи досить у вас залишатиметься засобів на живлення і інші витрати після оплати кредиту.

Коли кредит дійсно потрібний

Проте дуже поширені випадки, коли без додаткових грошей не обійтися, і іншого виходу окрім як узяти кредит, не існує. Наприклад, для молодої сім'ї частенько не існує можливості придбати житло, не прибігаючи до банківського кредиту, створеного спеціально для цих цілей, - іпотеки. Труднощі, з якими можна зіткнутися при отриманні такої позики, - довге оформлення, велика сума підсумкової переплати, не здатні зупинити людей брати іпотечні кредити, адже перспективи жити в знімному житлі для багатьох набагато гірше.

Ситуація, в якій необхідно узяти кредит, - серйозні проблеми із здоров'ям людини або кого-небудь з його близьких. Якщо потрібна термінова дорога операція, і власних накопичень на неї недостатньо - тут вірним рішенням буде звернутися у банк.

Ще один випадок, коли звернення у банк за кредитом виправдане - кредит на весілля. Накопити потрібну суму на урочистість часто непосильно для молодих, і тут банк прийде на допомогу. Проте, щоб полегшити виплати по цьому кредиту, молодятам можна замислитися про те, щоб погасити увесь кредит або його частину подарованими на весілля грошима.

Буває так, що вам ніяк не виходить накопити на бажану річ. В цьому випадку виходом буде звернення в  банк за кредитом. Проте не варто цього робити в поспіху, необхідно вивчити банки і програми кредитування і вибрати для себе кращий варіант. При виборі зверныть увагу не на ті відсотки, які частенько вказуються в рекламах і створені для залучення клієнтів, а на додаткові умови і комісії, вказані на сайтах банків в описі кредитних програм.

Узяти кредит з найвигіднішими умовами можливо прорахувавши і порівнявши відсотки і переплату в різних програмах кредитування.

Нині багатьох лякає загроза всесвітньої кризи. Проте ніхто не зможе прорахувати усі ризики і вирішити за вас, чи брати кредит або ні. Єдиним виходом в цій ситуації буде тверезий підхід до аналізу свого фінансового положення і стабільності. Якщо все ж ви вирішили, що кредит вам потрібний, можна приступати до його оформлення.