Споживче кредитування переживає справжній бум, але клієнти неодноразово стикалися з проблемою прихованих платежів. Тобто з розбіжністю між передбачуваною вартістю кредиту і фактичною.

Багато людей як вогню бояться оформлення позик саме через те, що не розуміють, як багато у результаті доведеться заплатити. Раніше такий страх торкався клієнтів банків, а зараз, навіть в еру онлайн мікрокредитування, нікуди не зник.

Варто розібратися в тому, чому кредит онлайн на ділі може виявитися дорожче, ніж в рекламі. Іноді відмінність між номінальною і реальною вартістю кредиту може просто лякати, не співпадаючи у декілька разів. Номінальна ставка має на увазі тільки річний відсоток, до неї можуть додатися оплата послуг нотаріуса, щомісячна комісія, платежі по страховці, комісія за зняття у банкоматі готівкових коштів. І ось ці платежі разом складають реальну ціну кредиту.

Повну вартість користування грошима від клієнтів не приховують. Є законодавча вимога - вказувати в договорі усі платежі, відсотки і комісії. Але вони розрізнені по документу, кінцевої цифри немає. Людині, у якої немає математичної/економічної освіти підбити загальний підсумок досить складно. Люди, не розбираючись в цифрах, оформляють кредити, не можуть розрахувати об'єктивно свої сили, по підсумку не справляються з борговими зобов'язаннями.

У мікрофінансових організаціях процентна ставка вища, ніж у банках, але приховані комісії і платежі бувають рідші. Зазвичай позичальник відразу бачить кінцеву суму, і знає, на що йде. Ще до того, як буде відправлена заявка на кредит, є можливість упізнати майбутні витрати, якщо використати спеціальну форму по вибору суми і періоду кредитування. Ця форма найчастіше розташована на головній сторінці сайту компанії. Проте варто розраховувати, що, якщо по вашій карті є комісія за зняття грошей, вона залишиться, і Вам доведеться її платити.