Не завжди відповідає дійсності видача обіцяних кредитів готівкою без довідки або депозитів з високими відсотками. Найчастіше банки опускають інформацію про розміри комісії і не розголошують наявність бонусів.

Економічна криза привела до втрати довіри до банківських установ. Це позначилося і на зниженні позитивного відношення фінансових установ до клієнтів. Банки продовжують придумувати різноманітні хитрощі, як кредит без довідки про доходи, а клієнти стикаються з неприємними сюрпризами, оформляючи кредити, депозити, орендуючи банківські осередки і відкриваючи карти.

Найбільш поширений спосіб обману банками - використання яскравої реклами, що запам'ятовується, яка обіцяє кредитну карту з великим лімітом. Людина оплачує відкриття рахунку, супутні послуги, а грошей після оформлення карти не виявляється на карті.

Менеджери банку ж переконують оформляти кредитні карти і обіцяють ліміти на десятки тисяч гривень, низький відсоток. Обслуговування карти платне, грошей на ній немає - цілком вірогідне попадання до боргової ями.

Банки окрім цього зловживають автоматичною пролонгацією депозитів, в той же час, за достроковий розрив договору по депозиту передбачається штраф. Українцям нічого робити, як платити.

Клієнти мають бути обережними з банківськими комісіями, тому що в деяких банках придумують нові або збільшують ті, що вже діють. До закриття зарплатних карт слід відноситися також уважно. Бували випадки, коли люди, через декілька років, дізнаються, що повинні за оплату послуг смс-сповіщання декілька сотень гривень, хоча картою давно не користуються, відповідно смсок не отримують.

У банках заперечують випадки спеціального обману, допускаючи при цьому некомпетентність окремих співробітників.

Юристи, тим часом, радять вивчати договір уважно, концентруватися на деталях: як зніматимуться кошти, чи можлива пролонгація, які комісії, бонуси. Зберігайте усі квитанції, відповіді і заяви.