Зараз основна діяльність для комерційних банків - споживче кредитування людей. За статистикою, не менше 80% населення країни брали в тому або іншому вигляді кредити, щоб купити товари або послуги.

Є аргументи, які свідчать на користь розстрочки.

Передусім, з'являється можливість купити усе необхідне, на що було недостатньо грошей. Ситуація, на жаль, відома багатьох співвітчизникам і залишається незмінною.

Товари можна купити по різних акціях, у зв'язку з чим, ціна купівлі стає привабливіше. Бувають акції, завдяки яким у борг купити яку-небудь техніку навіть вигідніше, ніж заплатити усю суму за неї.

У кризовий час з'являється можливість купівлі дорогих товарів. Не у кожної людини є можливість купити собі дачу або автомобіль. Завдяки кредиту можна купити те, що треба, хочеться, але на що немає грошей із-за інфляції.

Погіршення рівня життя відбувається зважаючи на знецінення національної валюти. Цей факт ніяк не допомагає збільшити об'єм покупок готівкою, а кількість покупок, здійснених в кредит, стає великим.

Вважається, що купівля у борг - украй безрозсудне рішення, що гарантує жахливі умови співпраці з банком. Але ситуація йде не зовсім так. В Україні досить багато комерційних банків, що пропонують різні умови кредитування. Осмислений і грамотний підхід до пошуку кращих умов допомагає використати гроші, узяті в кредит з мінімальним збитком для бюджету і максимальною користю. А ось бездумне підписання договору по споживчому кредитуванню в першій конторі, що попалася, може обернутися не кращими наслідками.