Експерти головною причиною високої інфляції в нашій країні називають неповернені кредити державних банків. У кредитному портфелі "Ощадбанку" занадто багато безнадійних позик, банк не зможе вистояти без вливань з державного бюджету.

Так вважає експерт Ростислав Кравець.

Держбанк видав компаніям "Lauffer", агрохолдингу "Креатив", ТРЦ "Гуллівер", групі компаній "Allseeds" кредити, які стали неповерненими. Цей тягар буде перекладений на рядових платників податків. Про це заявив президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий. Він сказав, що звична практика докапіталізації державних банків приводить до інфляції. Вже випустили облігацій на докапіталізацію на загальну суму 117 мільярдів гривень. Але усе це - просто фікція. Ці папери - не капітал. Тому що капіталом є те, чим можна розрахуватися. А облігації потрібно продавати. Єдиний варіант здійснення цього - за допомогою національного банку України. А це вже є джерелом емісії, тобто незабезпеченій інфляційній емісії грошей.

Експерт відмітив, що облігації продаватимуть частинами, для того, щоб інфляційні скачки були менш відчутними. У разі, якщо інфляція набере оберти, державними банками буде припинений продаж облігацій, і на видачу грошей вкладниками і кредиторами. Держава почне шукати способи викрутитися, перекладаючи борги на бюджет або на Національний банк. Але у бюджеті грошей немає. Дефіцит там 75 мільярдів гривень. Усі наслідки цього укупі можуть привести до дефолту.

1 лютого Кабміном було прийнято рішення про виділення додаткових 3,5 мільярди гривень для докапіталізації "Ощадбанку". Експерти вважають, що ці засоби призначені на те, щоб покрити неповоротні кредити, які були видані 3-4 роки тому.