У більшості фінансових установ у клієнта вимагають надати довідку про доходи за певний період для того, щоб оцінити його платоспроможність, і поручителів, щоб мінімізувати ризики по неповерненню кредиту.

Отримання довідки можливе у свого працедавця. Для цього потрібно звернутися до керівника або головного бухгалтера з відповідною заявою.

Така довідка містить необхідні реквізити. Заповнена вона має бути на фірмовому бланку компанії, де Ви працюєте, з найменуванням організації, її адресами і телефонами. Включати повинна такі елементи: вихідний номер і дата видачі довідки; ПІБ клієнта, його посада, дата прийому на роботу, середньомісячна заробітна плата і сукупна заробітна плата за період (як правило, від напівроку); кутовий штамп, друк, підписи керівника і головного бухгалтера.

У зв'язку з кризою, останнім часом не чесні позичальники підробляють такі довідки, щоб отримати кредит. Цим вони вводять в оману банки і інші фінансові організації. Мало хто замислюється, що подібні дії кримінально карані. Їх можуть кваліфікувати по статті 190, 222, 366 Кримінального кодексу України. Передбачається покарання у вигляді грошового штрафу або навіть позбавлення волі на строк до 12 років (у разі шахрайства, здійсненого у особливо великих розмірах або організованою групою). Ці норми застосують і до особи, яка пред'явила неправдиву довідку, і до посадовця, який видав цей документ.

Виявлення того, що відомості підроблені, простий процес. У звітності ДПІ і пенсійного фонду є інформація про реальні доходи особи. Тому при поданні заявки з такою довідкою є ризик і отримати відмову по кредиту, негативну відмітку в кредитній історії, і познайомитися із співробітниками правоохоронних органів ближче.

Якщо Ви розумієте, що Ваші офіційні доходи недостатньо високі, щоб отримати кредит, прибігати до таких відчайдушних заходів, як шахрайство, не коштує. Досить знайти надійну мікрофінансову організацію, де не вимагатимуть пред'явити довідку про доходи.