Такі результати показало дослідження Європейського банку реконструкції і розвитку.

Про це стало відомо на прес-конференції від директора Європейського банку реконструкції і розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Малиж.

Він сказав, що рівень проблемних кредитів в Україні складає близько 30%. Це досить високий рівень. ЄБРР працює з Національним банком, Незалежною асоціацією банків, НАБУ, щоб провести фінансову реструктуризацію.

Правильно працююча банківська система, на його думку - ключовий елемент ринкової економіки. Також він нагадав, що в розробці нового закону про фінансову реструктуризацію допомагали Європейський банк реконструкції і розвитку. Цей закон дає можливість реструктуризувати свої кредитні угоди кредиторам і позичальникам за допомогою добровільної позасудової процедури.

Представник ЄБРР підкреслив, що це революційна процедура, вона сприятиме вирішенню питань, що стосуються проблемних кредитів. В Україні їх відсоток - один з найвищих в Європі. Ця процедура надає учасникам ринку необхідний позасудовий механізм реструктуризації, сприяє збереженню робочих місць, відновленню господарської діяльності компаній.

Раніше повідомлялося про те, що Європейським банком реконструкції і розвитку об'єднуються зусилля з владою України по впровадженню нової процедури фінансової реструктуризації для банківської системи. Мета - зменшити кількість проблемних кредитів і в контексті ширшої діяльності по підтримці фінансового сектора країни.

ЄБРР - найвагоміший міжнародний фінансовий інвестор України. Почав свою діяльність в 1993 році, узяв на себе зобов'язання по наданню практично 12,1 мільярдів євро у рамках 380 проектів.