В ході оформлення заявки у банку на отримання кредиту, клієнти часто думають про те, скільки ж їм грошей точно треба.

Така проблема переслідує позичальників, незалежно від цільового призначення кредиту.

На перший погляд, просто зрозуміти, скільки грошей необхідно узяти у позику у банку або мікрофінансової організації.

На питання, що стосується оптимальної суми кредиту, може бути декілька варіантів відповіді.

Хтось просить рівно стільки грошей, скільки необхідно. Хтось просить більше, ніж йому потрібно для того, щоб навіть якщо банк погоджує не все, він погоджує необхідну суму. Банк же, приймаючи рішення по заявці, звертає увагу на фінансовій положення клієнта, його вік, на цілий ряд чинників.

Коли клієнти оформляють заявку на оформлення іпотечного кредиту, вони, раніше, дізнаються, яка відповідь банку, а вже потім підшукують квартиру. Через це позичальник не в змозі сказати конкретну суму кредиту. Кожен намагається назвати цифру більше для того, щоб банк погодився на максимально можливу суму. А вартість квартири виявляється нижче очікуваного.

Коли клієнти оформляють кредитну заявку, вони переживають, що квартира може обійтися дорожче, ніж було в планах спочатку, і різницю буде узяти ніде.

Такий підхід не зовсім коректний. Тому що клієнт починає шукати дорожчі варіанти квартир, і йому може не вистачити навіть суми, яка вище за передбачувану.

Подавати у банк порожню заявку не можна. Гроші так не дадуть взагалі. Банк не знає, що треба клієнтові.

Оптимальна сума прошеного кредиту та, яку клієнт зможе безболісно виплачувати. І орієнтуватися необхідно саме на щомісячний платіж.

Практично у кожного кредитора на офіційному сайті представлений кредитний калькулятор. Він дозволяє розрахувати суму кредиту по сумі щомісячного платежу. Ось цю суму у банку просити і треба. Так і вірогідність почути позитивну відповідь по заявці вище.