Багато українців стикалися з проблемою занадто маленького рівня офіційного доходу. При виникненні фінансових труднощів, це заважає отримати кредит.

У зв'язку з досить високими податками, працедавцеві значно вигідніше офіційно платити мінімальну зарплату, а велику частину видавати неофіційно - "в конверті".

У банках практично в усіх кредитних програмах передбачається наявність обов'язково довідки про доходи. Для випадків з неофіційною зарплатою банки вимагають вказати свій справжній заробіток хоч би в довільній формі. Є банки, які просять вказати свій дохід в анкеті. Банки в тій або іншій формі, але перевіряють доходи позичальника.

Пов'язано це з тим, що без офіційного доходу позичальника, банк ризикує, що кредит йому не повернуть. Тому беззаставні кредити видають у банках рідко, неохоче і в якості додаткової вимоги просять надати заставне майно, щоб забезпечити свою безпеку, понизити ризик неповернення кредиту.

Набагато вища вірогідність оформити кредит без довідки про доходи в мікрофінансових організаціях (МФО). Оформляючи кредит без надання довідок про доход, позичальникові варто окрему увага приділити прописаній в кредитному договорі можливості дострокового закриття кредиту, відсутності при цьому різних комісій.

Як правило, кредити без довідки про доходи у банках оформляють на максимально можливий термін для того, щоб щомісячні платежі по кредиту були максимально низькими. Але у клієнта можуть з'явитися гроші, і він вирішить погасити кредит раніше, щоб зробити термін свого обтяження кредитом коротше.

Варто звернути увагу, що тим простіше оформити кредит без довідки про доходи, чим менше величини позики. У мікрофінансових організаціях, наприклад, максимально можлива величина позики рідко перевищує 20 тисяч гривень.