У банківській системі яскраво видно тенденція до скорочення кредитного портфеля, а вартість кредитів при цьому залишається на колишньому рівні.

Це стало очевидним з даних Макроекономічного монетарного огляду Національного банку України.

Дані демонструють, що залишки по кредитах, надані банками корпоративному сектору, скоротилися з початку 2017 року на 2,7% або 22,7 мільярдів гривень.

У повідомленні говориться, що до березня поточного року у бізнесу в руках були кредити на 814,7 мільярдів гривень. Скорочення кредитного портфеля помітне і в іноземній, і в національній валютах. За останній рік корпоративний кредитний портфель банків став менше на 5,5% (47,2 мільярдів гривень).

Сума виданих кредитів знизилася у зв'язку із скороченням позик, які були видані в іноземній валюті.

За останні 12 місяців інвалютні позики стали менше на 23,3% (117,8 мільярдів гривень в еквіваленті). А гривневі кредити виросли на 19,9% (70,6 мільярдів гривень).

Кредитний портфель банківського сектора, який був виданий населенню з початку року, скоротився на 0,8% - 1,3 мільярдів гривень. За станом на березень 2017 року склав 158,7 мільярдів гривен. Згідно з даними Національного банку України, банківський сектор видає бізнесу кредити в середньому під 14,5% річних в національній валюті, під 7,8% - в іноземній. Населенню банки пропонують кредити по середній ставці - 30,5% річних.

У повідомленні НБУ також говориться про те, що інвалютні кредити, згідно українського законодавства, видаються тільки об'єктам господарювання, які мають виручку від реалізації товарів і послуг в іноземній валюті.