Цього року банкіри прогнозують, що кредити стануть дешевші: процентні ставки будуть понижені, а інфляція сповільниться.

Так директор департаменту фінансової стабільності Національного банку Віталій Ваврищук сказав, що очікування на 2017 рік - обережно-позитивні.

Олег Пахомов - директор з ризиків банку "Кредит Дніпро" і його ж член правління відмітив, що знижуватися кредитні ставки будуть поступово - близько 3-4% за рік. Пов'язано це з досить високими депозитними ставками. Окрім цього, можливість видачі довготривалих позик досить обмежена із-за короткої ліквідності банків. Терміни розміщення депозитів для населення поступово збільшуються, але все таки вони складають не більше року.

Роман Шпек - старший радник президента Альфа-Банка чекає, що, якщо інфляція буде до 10%, ставки по депозитах не складуть вище 14%. Преміювання банку за ризик складає 2 процентні пункти, а вартість фінансування бізнесу буде 16%.

Сергій Мамедов - голова правління банку "Глобус" сказав, що якщо облікова ставка знизиться знижуватиметься і надалі, середня кредитна ставка опуститься до 15-17% річних. Деякі банки кредитують під 18-18,5%.

Але деякі чинники можуть вплинути на гальмування зниження ставок. Національний банк вже зараз стурбований тим, як державні банки проводять свою політику, завищуючи вартість залучення засобів від клієнтів. Ваврищук відмітив, що процентна політика державних банків дійсно турбує нас. Тобто державні банки конкурують між собою і пропонують досить високі ставки.

Варто згадати, що минулого року невеликі роздрібні кредити в Україні показали в деякій мірі зниження, а найдорожчі підскочили в ціні на 30%.