Накопичення прострочених заборгованостей може стати для позичальників фінансових установ справжньою неприємністю. При цьому кредитна організація продовжить нараховувати різні штрафи.

Оплата по кредиту не вчасно може привести до проблем.

У банках службовці вважають, що неплатники усвідомлено, іноді умисно, накопичують борги. Навіть якщо це дійсно так, боржникові куди простіше взятися самому за розум, розрахувавшись з боргами.

Бувають різні причини, чому клієнт не платить по кредиту вчасно, іноді ці причини поважні і зрозумілі.

Яка б не була причина, існує поняття терміну позовної давності по кредиту. Усі клієнти банків повинні про це знати. Згідно з дослідженнями, 70% суддів України трактують закон так, що термін позовної давності складає 3 роки після закінчення кредиту.

Тобто, якщо позичальник не намагається повернути цей період гроші, а банк не намагається стягувати позику, то борг анулюється. Після цього періоду банк не має прав ні сам, ні із залученням колекторів, стягати заборгованість по такому кредиту.

Варто розібратися в ситуації, коли термін позовної давності по кредиту давно збіг, а банк або колектори продовжують намагатися стягати борги.

У разі психологічного тиску банку, як би неприємно не було, кращим виходом є просто відсутність реакції. При зверненні до суду з позовом про стягнення заборгованості, треба неодмінно клопотати про припинення судочинства у зв'язку із закінченням терміну позовної давності.

Термін позовної давності по кредиту рахують з моменту останнього зв'язку між позичальником і банком. Тобто впродовж цього періоду ні позичальник, ні банк, не повинні дзвонити один одному, переписуватися, зустрічатися. Варто відмітити, що досить самовпевнено, з боку боржника, вважати, що банк просто забуде про борг на 3 роки.