Непередбачені обставини трапляються з кожним. Через це не можна бути упевненим, що узята сума може бути повністю погашена. Оформлення кредиту - це завжди певний ризик.

Труднощі виникають абсолютно несподіваним чином, і викликають почуття відчаю, паніки у позичальника. Страхування кредиту здатне допомогти з цією проблемою. Страховка є своєрідною гарантією на непередбачені обставини, здатні привести до появи труднощів з погашенням кредиту. Але в цьому полягають певні підводні камені. Перша з них полягає в тому, що виплата позики із страховкою буде вища, ніж та, на яку розраховував позичальник. Крім того, банк, в першу чергу, заклопотаний страхуванням себе. У зв'язку з цим, він ретельно прописує в договорі потенційні ризики. Це призводить до важливості консультації з фахівцем з кредитів відносно питань, пов'язаних із страхуванням.

Виділяють два види страхування. Договори іноді укладають між страховою організацією і позичальником. У інших випадках, страхувальником виступає безпосередньо банк. Об'єкт страхування в усіх варіантах - відповідальність перед банком клієнта. Це означає, що за договором страховою компанією банку відшкодовуються збитки у розмірі 50-90% від суми кредиту позичальника з відсотками на термін, який вказаний в документах.

Страховки відрізняються, залежно від самого виду кредитування. При оформленні споживчого кредиту, страхують життя клієнта банку і його платоспроможність. Ця послуга є дорогою, вона не обов'язкова, як ту ж майнову заставу, яку доведеться оформити, незалежно від бажань позичальника.

Деякі банки можуть ще і відмовити в кредиті, якщо у потенційного клієнта немає бажання оформляти страховку. Банками, в іншому випадку, компенсуються свої ризики, а процентні ставки виявляються завищеними.

Якщо договір по кредитуванню був оформлений, набув чинності, у банку після немає прав примусово змусити позичальника застрахуватися.

Це означає, що при оформленні кредиту потенційному позичальникові необхідно не забувати про свої законні права, треба вивчити усі пункти кредитного договору максимально уважно, щоб уникнути згодом примусового страхування.