Клієнти, які колись вже оформляли позики, в курсі, що при виборі у різних банків кредитної програми, є необхідність звертати увагу на повну вартість кредиту (ПВК) і ефективну процентну ставку (ЕПС).

Банки повинні розголошувати цю інформацію на консультації, тобто ще до того, як буде підписаний кредитний договір.

Банки у своїй рекламі не акцентують увагу на тих додаткових витратах, які пов'язані з видачею, оформленням, погашенням кредитів. Цей показник значно може змінити суму витрат і не на користь позичальника, спотворюючи процентну ставку.

Розраховуючи ефективну процентну ставку, необхідно пам'ятати про усі нюанси клієнтських витрат і зборів. Тоді стане відома реальна вартість кредиту, яку заплатить клієнт. При розрахунку необхідно враховувати платежі за погашення основного об'єму суми боргу і відсотків; комісію за прийняття заявки і видачу кредиту; комісію за ведення позикового рахунку; комісію за розрахункове обслуговування і операції; витрати на реєстрацію і оцінку предмета застави; витрати по страхуванню позичальника або предмета запоруки і багато що іншого.

Таким чином, повну вартість кредиту складають усі обов'язкові при оформленні кредитного договору платежі. А, розраховуючи ЕПС, платежі стягувані за невиконання позичальником договірних зобов'язань або пов'язані з наміченим порядком його дій, не беруться до уваги.

Можна привести в приклад таку ситуацію. Банком була встановлена певна комісія за те, що кредит був достроково погашений. Суму цієї комісії не відображатимуть в ефективній ставці. Дострокове погашення залежить тільки від рішення позичальника. При уточненні повної вартості кредиту, прогнозувати що-небудь неможливо.

Обчислення ЕПС і ПВК можливо провести самостійно, але тоді немає сенсу витрачати на це свої сили і час, адже банки повинні самі надати по першому запиту усю інформацію.