Багато українців знайомі з проблемою занадто маленького офіційного рівня доходу.

Через необхідність виплачувати податки, роботодавцям куди вигідніше офіційно проводити мінімальну зарплату, а більшу частину видавати "в конверті" на руки. Але при необхідності оформлення банківських кредитів можуть виникнути проблеми.

У багатьох банках пропонують користуватися кредитними програмами, що передбачають відсутність довідки про доходи позичальника. При цьому кредитори просять позичальника вказати свій реальний заробіток, хоч би в довільній формі. Є банки, які вимагають вказівки цієї суми позичальником в самій анкеті. Але зустрічаються такі банки, які не цікавляться доходами позичальника в принципі.

Без можливості офіційно підтвердити свій дохід у клієнта менше шансів на отримання кредиту. Пов'язано це з підвищеними ризиками банку, що йому не дочекатися свого кредиту назад. Це причина, по якій беззаставні кредити видають рідко і досить неохоче. У банках вимагають у позичальника надати заставне майно в якості забезпечення. Так кредитор зможе хоч трохи себе забезпечити.

Оформляючи кредит без надання довідки про доход, позичальник повинен звернути увагу на те, чи можливо за умовами кредитного договору закрити свій кредит достроково, чи передбачені різні комісії. Як правило, кредит без довідки про доход оформляється банком на максимально можливий період, щоб щомісячні платежі були максимально низькими. Але у клієнтів часто з'являється бажання скоротити період свого обтяження, погасивши кредит до закінчення його терміну. Акцентуйте свою увагу на наявність санкцій, що передбачаються при достроковому погашенні боргу. Вони можуть досить значно позначитися на сімейному бюджеті позичальника.

Банки так оформляють споживчі кредити на невеликі суми і не вимагають при цьому довідку про дохід.