Саме завдяки професійній роботі кредитних фахівців підприємство отримує одну з основних статей доходу, збільшуючи кредитний портфель, покращуючи якість сервісу, знижуючи рівень заборгованих засобів.

Кредитних фахівців також називають кредитними інспекторами, експертами.

Фахівець з кредитів є банківським працівником, який просуває політику банку в області надання позик. Він повинен вільно орієнтуватися в кредитних пропозиціях і продуктах банку, щоб уміти підібрати потенційним клієнтам найбільш відповідні програми. Для того, щоб бути справжнім професіоналом, цим фахівцям потрібний логічний склад розуму, уміння об'єктивно оцінити платоспроможність потенційного клієнта, нести відповідальність за прийняті рішення. Загалом, кредитний фахівець повинен відмінно розбиратися в усіх питаннях кредитування : від прийому заяви до погашення кредиту.

Ці працівники зобов'язані повідомляти потенційних клієнтів про діючі кредитні програми і уміти вибрати найвигіднішу з них; розраховувати суму кредитування, розміри місячних внесків в рахунок погашення боргу; приймати заявки на видачу кредитних коштів; перевіряти пакет документів, що надається клієнтами; оцінювати ризики неповернення кредиту і клас/рейтинг клієнта; оформляти різну документацію, заяви, договори, платіжні графіки. Таким чином, обов'язки такого фахівця досить великі і багатогранні, тому іноді їх розподіляють між декількома людьми.

По роду служби кредитний інспектор повинен спілкуватися з клієнтами, оцінювати інтуїтивно чистоту намірів позичальників, тут вже не обійтися без знання психології, комунікабельності, тактичності, відповідальності. Кредитний інспектор не лише повинен оформити кредит, але, задовольнивши потреби клієнта, укласти міцні стосунки з надійним позичальником. Іноді фахівців розділяють по видах кредитування. Вузькопрофільність допомагає кредитному фахівцеві глибше вникнути в тонкощі вибраного продукту.