Дуже актуальним питанням останнього часу є, як правильно повернути товар, куплений в кредит і що знаходиться ще на гарантії.

Незгасною популярністю серед людей користується послуга купівлі товарів в кредит. Ця функція, яку надають банки, допоможе, коли бракує засобів на придбання вподобаного товару, розв'язати виниклу проблему.

Магазини самі не надають кредити на товари. Ці функції покладені на банки, з якими укладені договори на кредитування товару. Усі залишаються у виграші: товар реалізується, покупець отримує заповітну купівлю, а банк - новий кредитний договір.

Але, звичайно, товар може зламатися навіть в гарантійний період. Тоді виникає питання, що ж робити, якщо він при цьому куплений в кредит.

На усі товари, придбані тим або іншим способом (на розпродажі або по акції, узяті за допомогою отриманого кредиту), поширюється дія Закону "Про захист прав споживачів". Куплений в кредит і такий, що знаходиться на гарантії товар покупець має право повернути. Наявність банку, який виділив певну грошову суму під відсотки, ускладнює процедуру повернення кредитного товару.

Укладаючи кредитний договір, передусім, зверніть увагу на той факт, що товар, що придбався, - це застава за отриману суму кредиту, і він не підлягає відчуженню. Для повернення такого товару, перед розірванням договору купівлі-продажу, необхідно заручитися письмовою згодою банку.

Щоб розірвати договір купівлі-продажу, магазину у вільній формі пишеться претензія. Претензія складається в двох екземплярах, з яких один передається в магазин, другий залишається у клієнта, що купив товар. На претензії обов'язково повинна стояти дата прийому претензії. За конкретний термін часу магазин зобов'язаний оповістити покупця про причини відмови в поверненні товару з обов'язковою вказівкою причини. Первинний внесок повертається покупцеві, якщо претензія обґрунтована, а банк отримує грошову частину, що залишилася.

Але як бути з виплаченими за кредит відсотками, коли закритий кредитний договір, і товар повернений благополучно продавцеві. Від того чи буде товар повернений продавцеві або використаний по прямому призначенню, зобов'язання позичальника перед банком, що кредитував, залишаються в силі. Відсотки, виплачені за кредит, банк не повертає. Покупець має право від продавця зажадати відшкодування усіх збитків, які стали результатом продажу неналежної якості товару. Але це зовсім не гарантує повернення відсотків.