Приватні особи досить часто скаржаться на застаріле досьє після введення тимчасової адміністрації у банк. Іноді ж йдеться саме про випадки шахрайства.

Людині все складніше довести, що він правий. Пов'язано це з тим, що важко встановити, коли шахраєм конкретно були вкрадені відомості людини, підроблені папери і оформлений кредит на ім'я невинного. У подібних випадках відразу слід звертатися до допомоги юриста. При підключенні фахівця, нерідко йому доводиться розбиратися вже з колекторами.

З метою допомоги своїм адвокатам, краще надати відразу ж копію заяви в поліції про втрату документу. Завдяки цьому, доказовий процес стане простіший при проведенні у банку внутрішнього розгляду. Зазвичай воно складає місяць, але може бути 3-5 діб.

Найлегше довести свою непричетність, якщо, у момент оформлення кредиту, ви знаходилися у відрядженні в Україні або за кордоном. Тоді досить документу, який підтвердить вашу відсутність в місті в конкретний момент часу. Якщо людина була в рідному місті, доведеться шукати свідків, які зможуть довести його місце знаходження.

У інших випадках, коли невинність довести складніше, згодиться проведення професійної експертизи почерку. Це - досить тривалий і дорогий процес. А проводять експертизу за рахунок людини. Займає експертиза почерку близько 30 днів, і коштує від 2 до 8 тисяч гривен. Так, щоб довести свою непричетність, доведеться ще і заплатити з власної кишені.

Якщо не допомогла і експертиза, залишається тільки одне - звернення до суду. До того, як судом буде винесено ухвалу, кредитні бюро не виправлятимуть історію. Вони лише можуть внести відповідну позначку про те, що питання знаходиться на розгляді суду.