Майже в усіх банках чекають приріст споживчого кредитування, 61% банків чекає також пожвавлення корпоративного кредитування.

В той же час, у банках посилюють стандарти по схваленню заявок по більшості видів кредитів.

Віталій Ваврищук - директор департаменту фінансової стабільності Національного банку України виступав на початку травня перед викладацьким складом внз. Тоді він відмітив, що ключове завдання банків на сьогодні - відновити кредитування. Він також відмітив проблеми, які стримують кредитування.

Багато компаній, які функціонують в реальному секторі, являються закредитованими, банки їх не кредитуватимуть. Проблема полягає і у високих юридичних ризиках. Непрацюючі кредити частенько полягають не у фінансових труднощах позичальників, а в тому, що вони не бажають повертати кредити. Ці проблеми повинні вирішувати правоохоронні органи і судова система. В Україні досить просто не повертати кредити, відмінити поруку, вивести заставу.

У Національному банку настрій банків відносно кредитування оцінюють завдяки проведенню відповідних опитувань кожного кварталу. Останній з них відбувся в період з 22 березня по 7 квітня. Тоді опитали кредитних менеджерів з 70 банків. У звіті привели оцінку стану кредитного ринку в I кварталі 2017 року, очікування на II квартал і - найближчий рік.

Банки оптимістично оцінюють перспективи розвитку кредитування в наступний рік. У 88% опитаних банків чекають приріст споживчого кредитування. 61% респондентів чекає, що виникне пожвавлення корпоративного кредитування. Близько половини респондентів прогнозують підвищення якості кредитного портфеля домогосподарств і бізнесу. 76% банків, які були опитані розраховують на подальший приплив засобів бізнесу, 67% чекають збільшення депозитів.