Часто в обставинах, що склалися, людина не має офіційного запису в паспорті про місце свого проживання. Цей факт є не лише адміністративним порушенням, але і перешкодою для узяття кредиту.

Причиною відсутності прописки може послужити ряд причин. Це переїзд в інше місто, одруження, продаж або обмін нерухомості і т.д. Виправдань може знайтися нескінченна кількість: забув, не встиг, не зміг, не працювала установа. Але, жодна причина відсутності прописки не звільняє від відповідальності. Відсутність цього запису перешкоджатиме нормальному життєвому функціонуванню. Але навіть в обставинах, що склалися, у людей виникає потреба в позиці грошових коштів.

За відсутності прописки банківська позиція категорична - услід за заявкою на кредит банк відповість відмовою. Відсутність в паспорті необхідного запису про місце реєстрації рівноцінно відсутності офіційного працевлаштування. Без прописки людину відносять до категорії неблагонадійних позичальників, і у разі порушення умов кредитування банк буде позбавлений можливості стягнути заборгованість з цього клієнта в законному порядку, передбаченому Цивільним кодексом України.

Для МФО укладення договору позики з цією категорією людей є операцією з високою мірою ризику. Але коли позичальник має ряд переваг в частині постійного доходу, чистої кредитної історії, то послуги мікрокредитування цілком можливі.