При виникаючих обставинах несвоєчасної виплати кредиту, поневіряння можливості стягнення боргу з позичальника, з метою зниження кількості проблемних ситуацій банк прибігає до кредитного страхування.

Вірогідність оформлення банком кредитної страховки зростає з величиною суми по кредиту. Страховка за кредитним договором для банку є запорукою безпечних взаємовідносин по великих угодах, надійним партнером при кредитуванні ризикованих позичальників.

Згідно з умовами страхування, у разі невиплати позичальником необхідної суми по кредиту у вказаний термін, передбачений ряд заходів, в результаті яких страхова компанія компенсує виплату по кредиту.

Існують декілька варіантів страхування. Кожна форма застосовується як окремий предмет домовленості, так і одночасно з іншими формами страхування залежно від певних обставин:

1. Страхування майна позичальника. Передбачено на випадок псування матеріальних засобів позичальника, внесених як запорука банку.

2. Страхування на випадок смерті позичальника.

3. Страхування на випадок невиплати кредиту.

Варто зазначити, що кредитне страхування має силу тільки за умови тристороннього документального оформлення взаємовідносин - між банком, позичальником і страховою компанією. Тому, щоб забезпечити свою безпеку, в якості умови, необхідної для оформлення кредитного договору, банк виставляє вимогу оформлення страховки. У разі незгоди клієнта - банк відмовляє в наданні кредиту.