У існуючій тіньовій політиці багатьох суб'єктів підприємницької діяльності, щоб піти від сплати податків і трудових зобов'язань, продиктованих законодавством, штат співробітників формується в неофіційному порядку. В результаті багато людей втрачають можливість отримати кредит у банку через неможливість надання довідки про доходи, і віднесенням до категорії безробітних.

Вагомим при цьому є той аргумент, що до неофіційно працевлаштованих працівників відносяться фахівці забезпечені стабільною і високою заробітною платою. Наприклад, фахівці IT- технологій, бухгалтера, адміністратори інтернет-сайтів та ін. Висока платоспроможність таких людей очевидна, але документально не підтверджена. Деякі банки і велика частина МФО, враховуючи ці обставини і усвідомлено ризикуючи, оформляють кредитний договір з "безробітним" без надання довідки про доходи.

Оскільки довідка про доходи є головним документом, що підтверджує здатність потенційного позичальника виконати усі фінансові зобов'язання по кредиту вчасно і без ускладнень, відсутність цього документу звужує круг вірогідних кредиторів.

Політика банків у відношенні до "безробітних" продиктована критеріями, створеними НБУ. Якщо банки і йдуть на ризик, оформляючи кредит безробітним, то закладають в умови договору завищену процентну ставку і додаткову плату за послуги.

МФО не підкорюються вимогам НБУ, і йдуть на зустріч цієї категорії клієнтів. Для оформлення кредиту потрібно тільки надання паспорта і інд.коду.