За останнє десятиліття безготівковий розрахунок став переважним способом оплати всілякого виду послуг і здійснення покупок. Разом з науковим прогресом адаптувався до сучасних умов фінансової діяльності і кримінальний світ - шахраї розвинули свою майстерність афер з кредитними картами. Розповсюдженою аферою є блокування сім-карти. Як не стати заручником такої афери варто розібратися.

Багато людей, що бажають продати свої матеріальні цінності або які-небудь товари, користуються платформою OLX. При спілкуванні з потенційними покупцями треба бути дуже обережними, оскільки шахрай може опинитися в їх рядах. Зазвичай шахрайська схема розпочинається з відправки продавцеві смс-повідомлення з бажанням купити що-небудь і проханням відправити номер вашої карти і номер мобільного телефону. При цьому профіль покупця не містить інформації про клієнта, а його ім'я складається з випадкового набору символів. Далі вам дзвонять з трьох не знайомих номерів, не чекаючи відповіді відключаються, вичікуючи доки ви передзвоните але не відповідають на дзвінок. Далі шахрай поповнює ваш мобільний телефон і, озброєний необхідними даними для отримання дубліката вашої сім карти, таких як остання дата поповнення номера і три останні набрані номери телефону, звертається в сервісний центр для відновлення сім-карти у зв'язку з її втратою або поломкою. Через невелику кількість часу карта справжнього власника блокується і шахрай має доступ до усіх фінансових операцій від імені потерпілого від афери.

Не маючи совісті і співчуття, аферисти використовують вказану схему з блокуванням карти навіть на хворих дітях. Зазвичай, інформація про реквізити батьків таких дітей публічно повідомляється: оголошення в інтернеті, скриньки для пожертвування на касах магазинів і т.д. Озброївшись вищезгаданими даними, вони переказують благодійні пожертвування на свої рахунки і позбавляють хворих надії. Враховуючи вищевикладене, варто стежити за станом рахунку свого мобільного телефону. Якщо станеться поповнення від незнайомого обличчя варто негайно заблокувати банківські карти, пов'язані з цим номером телефону.