Багатьох позичальників, що оформляють кредит під заставу нерухомості, хвилює вірогідність виселення із-за невиплати боргів за кредитним договором.

Чи можуть банки виселяти людей з власних квартир і привласнювати їх у свою власність? - У будь-якому разі, виселення з квартири може відбуватися виключно за рішенням суду. У інших випадках кредитори не мають законних прав виставити хазяїв будинку на вулицю, навіть за наявності вагомих аргументів. Дзвінки з цією загрозою служать лише залякуванням неблагонадійних позичальників, і здійснюються для прискорення стягнення боргу.

Уся відповідальність позичальника і кредитора у разі порушення зобов'язань по кредиту регламентована умовами укладеного договору. Тому залежно від кредиту на боржника поширюється передбачені договором штрафи, заходи стягнення і т.д.

Варто відмітити, що 16.07.2015 р. Законом України введений мораторій на відчуження майна при оформленні іпотечного кредиту. При порушенні виплат при споживчому кредиті вірогідне рішення суду про виселення. Але на практиці реалізувати це рішення складно. Перешкодами, що часто зустрічаються, є наявність інших неповнолітніх осіб, прописаних в цій жилій площі, а також знаходження майна в спільній власності декількох суб'єктів господарювання.

У будь-якому разі, навіть якщо банк втратив можливість виселити боржників, у нього знайдеться цілий перелік законних важелів тиску на боржника. Тому, при утворенні боргу за кредитом, варто постаратися його погасити якнайшвидше, щоб не зазнати додаткових збитків і не зіпсувати свою кредитну історію.