Основний прибуток банку формується на підставі надання послуг кредитування. Усі непогашені кредити формують кредитний портфель банку. Від його розміру і якості залежить рівень процвітання банку.

Існує класове розділення кредитних портфелів. Так, загальна кількість виданий кредитів в сукупності формують валовий кредитний портфель. А валовий кредитний портфель, що не враховує резерви на покриття ризиків, прийнято вважати чистим кредитним портфелем.

Управляти кредитним портфелем треба грамотно і з особливою уважністю. Головним завданням кожного банку є скорочення кількості ризиків і фінансових втрат до мінімального рівня. Тому успішність банку залежить від політики органу, що управляє кредитним портфелем. Управління портфелем повинно безперервно удосконалитися і адаптуватися під коливання економіки в країні.

Запорукою якості портфеля є безперервний моніторинг процентних ставок, сум і термінів кредитів, структури і прострочень по кредиту. В середньому такий аналіз проводитися раз на три місяці.

Кожен банк закладає певні риски у фінансові операції з позичальниками, більшість яких завуальована в умовах кредитного договору.