Багато українців, не дивлячись на стабільні заробітні плати, постійне місце роботи, в міру економічної нестабільності нашої країни, зустрічаються із погіршенням сімейного статку. Така обставина примушує людей відшукувати шляхи економії грошових коштів.

1.       Транспорт. Заощадити гроші можна, якщо пересісти з особистого автомобіля на громадський вид транспорту. Або з маршрутки на бюджетний електрифікований транспорт, який за останні роки став помітно розвиватися, на лінії працює нова техніка, а в салонах нових трамваїв і тролейбусів набагато просторіше, ніж в маршрутках, і до того ж є безкоштовний інтернет. Така міра економії підходить людям, які мають в розпорядженні час для пересування по місту. У разі відсутності такої можливості, варто підшукати інший спосіб економії. Наприклад, спробувати домовитися з працедавцем про роботу вдома хоч би один день в тиждень - це заощадить п'яту частину ваших витрат на транспорт.

2.       Одяг. Щоб виключити витрату засобів на придбання верхнього одягу по сезону, можна оновити вже наявний гардероб. В удосконаленні вашого зовнішнього вигляду можуть прийти на допомогу яскраві аксесуари, шапки, красиві шарфи і хустки, рукавички. Також за допомогою залучення талановитої кравчині можна змінити крій старого пальта, запиленого в коморі, створити з нього модний фасон одягу і бути в тренді, не витрачаючи на це великої суми грошей. Непотрібні речі, або ті які перестали вам підходити за розміром, можна продати за допомогою популярних інтернет-магазинів, а на виручені засоби придбати бажаний одяг.

3.       Електроенергія. Щоб заощадити на світлі - головній складовій комунальних платежів необхідно намагатися раціонально використати найбільш потужні електричні прилади, виключити роботу освітлювальних приладів без потреби, встановити енергозберігаючі лампочки.

4.       Облік фінансів. Однією з головних запорук економії є облік витратної і прибуткової статей сімейного бюджету. Фінансове планування допоможе правильно і рівномірно розподілити грошові кошти від зарплати до зарплати і оцінити реальні матеріальні можливості.