Багато недосвідчених позичальників, наважуючись на оформлення кредиту, купуються на рекламні пропозиції фінансових установ і оформляють кредит поспішно. В результаті багато хто стикається з додатковими платежами, прописаними в умовах кредитного договору. Варто розібратися, які види прихованих платежів можуть виникнути при співпраці з МФО.

Насправді, умови, представлені в рекламній програмі компанії, можуть відрізнятися від реальної процентної ставки по кредиту на значну величину. Так, в умовах укладеного кредитного договору можуть бути додатково передбачені:

- щомісячна комісія;

 - платне нотаріальне завірення договору і його невід'ємних частин;

 - оплата кредитного страхування;

 - зняття готівкових по кредиту та ін.

Усі мікрофінансові організації відповідно до чинного законодавства прописують в тексті договору по кредиту усі платежі. А їх неоприлюднення в рекламній компанії є так званим маркетинговим ходом. Як наслідок, людей притягають цікаві пропозиції реклами, вони не поглиблюються в детальне читання договору, внаслідок чого стають заручниками незапланованих фінансових зобов'язань перед кредитором.

Щоб не потрапити в подібну ситуацію варто врахувати наступні рекомендації:

 1) Перед оформленням кредиту детально ознайомитися з умовами договору.

2) Щоб чітко розуміти суму регулярних платежів по кредиту перед вибором варіанту кредиту скористайтеся електронним калькулятором кредитної платформи, який розрахує точну суму регулярних виплат.

При ознайомленні з акційними пропозиціями компанії обов'язково звертайте увагу на примітку і виноски, написані дрібним шрифтом - саме тут можуть міститися особливі умови кредитування.