Розвиток сучасних технологій не зупиняється на місці. Це торкнулося і мобільних телефонів, і сервісів, що дозволяють розраховуватися за здійснені покупки за допомогою смартфону.

Сучасні мобільні телефони, зі вбудованим NFC- модулем і встановленим мобільним додатком дозволяють розраховуватися в магазині без надання пластикової карти. За наявності таких можливостей телефону, він виконує функцію зчитування інформації. При цьому, щоб провести безконтактну фінансову операцію недостатньо одного лише укомплектованого мобільного пристрою - пристрій, що приймає платіж, має бути також забезпечений NFC- модулем і передбачати подібні платежі. Саме недостатнє програмне забезпечення банкоматів і термінал ускладнює проведення безконтактных платежів. А ось смартфони навпроти - третя частина смартфонів, що продаються в Україні, обладнана необхідним модулем.

Для того, щоб здійснити безконтактну фінансову операцію необхідно:

1. Встановити на телефон мобільний додаток по безконтактним платежам банку, в якому обслуговується банківська карта.

2. Зареєструватися користувачем додатку.

3. Активувати в телефоні NFC- модуль.

4. Здійснити платіж.

На жаль, самі розвинуті і дорогі мобільні телефони виробництва Apple, не можуть проводити подібних платежів. А ліцензія додатка Applepay не діє на території України.