Промисли кіберзлочинців у сфері безготівкових розрахунків стали спостерігатися в інтернеті досить часто. Щоб не попастися на гачок шахрая слід бути дуже обережними.

Разом з розвитком платіжних сервісів в мережі інтернет розвиваються і здібності кіберзлочинців. Створюючи подібність оригінальних платіжних сайтів вони заманюють десятки тисяч платників, і використовуючи їх персональні дані крадуть гроші з рахунків, оформляють кредит і роблять ще цілий ряд шахрайських фінансових операцій.

Щоб захистити себе від участі в подібних аферах, треба користуватися особистими реквізитами банківських карт з максимальною обережністю і уважністю, перевіряти надійність кредитора.

Головним помічником у боротьбі з фішинговими компаніями на сьогодні є Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем EMA. На сайті компанії (ema.com.ua) зберігається багато цінної інформації, такої як перелік виявлених сайтів-шахраїв, який постійно оновлюється. Вказаний сайт також стане помічником якщо ви виявили фішинговий сайт. На сайті для цього існує опція подання заявки про випадок шахрайства з використанням платіжної картки.