Кожна фінансова угода супроводжується наявністю певного ризику. Угода по оформленню кредиту не є виключенням. Для забезпечення надійного "тилу" частим явищем в кредитуванні являється оформлення кредитного страхування.

Кредитна страховка - це вид домовленості, в якому приймають участь відразу три особи: страхова компанія, позичальник і кредитор. За наявності оформленої страховки і відсутності можливості у позичальника своєчасно виконувати умови кредитного договору в частині оплати, усі борги позичальника компенсуються страховкою.

При оформленні страховки позичальник, окрім зобов'язань по виплаті кредиту зобов'язаний оплачувати послуги страхової компанії згідно умов підписаного з нею договору.

Кредитне страхування може бути трьох направлень:

- страхування майна;

 - страхування життя позичальника;

 - страхування комерційної позики.

При невиконанні зобов'язань позичальника страховка покриває витрати на виплату усіх платежів позичальника.

Ініціатором оформлення страховки може виступати кожна сторона договору. Позичальникові слід знати, що кредитор не має права наполягати на оформленні страхування. Усної відмови клієнта буде достатньо для підтвердження небажання її оформити. Але у такому разі банк може скористатися своїм правом відмовити позичальникові в схваленні кредиту.