Головним інструментом, що вимірює благонадійність і платоспроможність клієнта, визначає його репутацію, є кредитний рейтинг.

Формування кредитного рейтингу відбувається з використанням відомостей про позичальника, які зберігаються в його кредитній історії. Так само як і кредитна історія, кредитний рейтинг про кожного позичальника, будь то фізична особа або суб'єкт підприємницької діяльності, знаходиться в Українському бюро кредитних історій. Кредитний рейтинг є деяким графічним зображення фінансової благонадійності кожного позичальника.

На підставі даних, наявних в кредитній історії, кожен користувач бюро може отримати показник рейтингу по запитаному позичальникові. Шкала рейтингу за отриманими даними відносить позичальника до одного з п'яти показників рейтингу : дуже низький (0-250), низький (250-350), нормальний (350-450), високий (450-550), дуже високий (550-700).

Залежно від рейтингу позичальник має певні привілеї або, навпаки, заборони з віднесенням в чорний список неблагонадійних клієнтів. Дізнатися про свій рейтинг можна зайшовши на сайт Українського бюро кредитних історій. Безкоштовний доступ до таких відомостей можливий лише раз на рік, при необхідності частішого запиту, доступ буде платним.