Багато сімей, мешкаючи в орендованому житлі і маючи у власності ділянку землі мріють побудувати будинок. При нестабільній економіці брак коштів на будівництво будинку став досить частим явищем. Для того, щоб розв'язати цю проблему слід вибрати джерело кредитування і врахувати певні нюанси.

При виборі банку для кредитування і програми, які дозволять побудувати будинок, треба врахувати наступні нюанси:

1.       Валюта, в якій видається кредит. Краще оформити умови на ту валюту, в якій отримується основний дохід в сімейному бюджеті.

2.       Процентна ставка за кредитом. Рівень процентної ставки залежатиме від вибраної валюти. При цьому варто врахувати усі платежі по кредиту (комісії, штрафи, плата за обслуговування рахунку і ін.).

3.       Застава. При оформленні кредиту на будівництво банк зажадає оформлення зстави. На випадок, якщо ви не впораєтеся з виплатою кредиту, майно залишене в заставу стане власністю банку.

4.       Сума наданого кредиту. Від суми залежатиме і процентна ставка, що нараховується на позикові кошти і термін кредитування. Зазвичай вигідніше відразу скористатися зняттям усієї готівки по кредиту ніж брати їх частинами.

5.       Документи для оформлення кредиту. Перш ніж звернутися у банк за кредитом слід ретельно підготувати перелік усіх документів, необхідних банку. Від якості Вашої платоспроможності і достовірності інформації в документах залежатиме прихильність банку.

6.       Умови договору. Перед підписанням кредитного договору уважно прочитайте умови договору. У них можуть бути завуальовані приховані платежі і умови, які не будуть прийнятні для вашого випадку.

7.       Термін кредитування. В середньому подібний вид кредиту банки пропонують оформити на 15-30 років. При цьому, у багатьох кредитних умовах передбачені не зовсім вигідні умови для позичальника, коли дострокове погашення кредиту загрожує нарахуванню штрафів.