У існуючому економічному стані нашої країни найважче доводиться пенсіонерам. При безперервному зростанні вартості комунальних послуг, цін на продукти харчування і стабільно низьких пенсій літнім людям доводитися виживати, відмовляючи собі у багатьох елементарних речах. Багато пенсіонерів щоб поправити своє матеріальне становище звертаються до послуги кредитування. Давайте розберемося наскільки реально узяти кредит пенсіонерові.

Відповідно до чинного законодавства пенсіонер як і будь-який інший громадянин України має право звернутися за кредитом. Кредит дозволяється брати особам у віці до сімдесяти років. Сума позики не повинна перевищувати сумарну величину п'яти мінімальних пенсій позичальника.

В даному випадку пенсія є гарантом виплати кредиту. І у тому випадку, якщо позичальник не погасить встановлений в договорі платіж, він буде списаний з суми перерахованої пенсії.

Основними документами, необхідними для оформлення кредиту пенсіонерові, є:

 - паспорт;

 - ИНН;

 - пенсійне посвідчення;

 - довідка про суму виплачених пенсій за останні 6 місяців.

Максимальний термін кредитування пенсіонера не може перевищувати 5 років, і тільки у тому разі якщо він підтвердить своє фінансове благополуччя і надасть вагомі аргументи. Якщо ж єдиною гарантією служитиме пенсія, то літня людина може розраховувати не більше ніж на півтора роки кредитування.